ارسال به دوستان
کد خبر : 62047
تاریخ انتشار : 11 آبان 1393 9:11

عشق به زمین، کودکان ایرانی را در مسابقه نقاشی رومانی صاحب جایزه کرد

نقاشی های 15 کودک و نوجوان عضو مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان موفق به دریافت نشان و دیپلم افتخار از نهمین مسابقه بین المللی رنگین کمان کشور رومانی شد.


در این مسابقه، بالاترین موفقیت کودکان و نوجوانان ایرانی مربوط به سپیده طاهری 10 ساله و میثم عبداللهی 12 ساله هر دو از تهران بود که هر دو آن ها موفق به کسب نشان جایزه اول شدند.
پس از آن ملیکا معیری 9ساله و امیر حسین ولی زاده 12ساله باز هم هر دو از تهران به همراه حسن محمدی 11 ساله از اردبیل نشان جایزه دوم را از آن خود کردند.
هم چنین بنیامین کرامتی نیا 9ساله از خوزستان و حسین کبیری 12ساله از اصفهان نشان جایزه سوم این مسابقه را دریافت کردند.
در عین حال ساجده میرزایی14ساله از کرمان، دیلان قهرمان پور12 ساله از آذربایجان غربی، زهرا دادرس6 ساله از اردبیل، رها خرمی 9 ساله از کرمانشاه، مهدی اربابی13 ساله از سیستان و بلوچستان، ساینا زمانیان10 ساله و علی تفعلی 11 ساله هر دو از تهران و مائده عظیمی 18 ساله از آذربایجان شرقی توانستند دیپلم افتخار (جایزه ویژه) این مسابقه بین المللی را دریافت کنند.
گفتنی است نهمین مسابقه بین المللی نقاشی «رنگین کمان» کشور رومانی در سال 2014 با موضوع «عشق به زمین» و با هدف بیدار کردن حس مسوولیت پذیری کودکان برای حفظ محیط زیست برگزار شد.
در این میان از 3294 اثر رسیده از 27 کشور جهان857 نقاشی متعلق به کودکان ایرانی بود که از سوی امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این مسابقه شرکت داده شد.


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :