ارسال به دوستان
کد خبر : 62814
تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 9:45

آغاز هفدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، ۱۸ بهمن در تهران

زمان برگزاری هفدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۱۸ تا ۲۴ بهمن اعلام شد.


معاون تولید کانون از تغییر زمان برگزاری این جشنواره از هفته ی کتاب به ایام دهه ی فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: برگزیدگان این جشنواره روز دوشنبه 20 بهمن معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد که داوری آثار منتشر شده در سال 1392 در گروه های سنی خردسال، کودک و نوجوان در 10 بخش «داستان تألیف خردسال و کودک»، «داستان تألیف نوجوان»، «داستان ترجمه»، «علمی آموزشی»، «شعر»، «دینی»، «بازنویسی»، «زندگی نامه»، «نمایش نامه» و «تصویرگری و کتاب سازی» به پایان رسیده است.
به گفته ی معاون تولید کانون، برگزاری نمایشگاهی بزرگ از تازه ترین آثار ناشران کودک و نوجوان، برپایی چندین میزگرد تخصصی با حضور صاحب نظران و اهدای جوایز برگزیدگان در آیین ویژه ای از جمله برنامه هایی است که به هفدهمین دوره ی این جشنواره ابعاد گسترده تری خواهد بخشید.
این در حالی است که در چند سال اخیر جشنواره کتاب کودک و نوجوان تنها به معرفی برگزیدگان اختصاص داشت و نمایشگاه و برنامه های جنبی آن حذف شده بود.
بر اساس اساس نامه جشنواره، کانون علاوه  بر اهدای جایزه به برگزیدگان، تعدادی از این آثار را از ناشران اثر خریداری خواهد کرد که این امر به منظور حمایت از نشر کتاب های کودک ونوجوان از سوی کانون صورت می گیرد.
هفدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان به صورت رسمی از صبح روز 18 بهمن 1393 پذیرای کودکان و نوجوانان و خانواده ها خواهد بود.
محل برگزاری این جشنواره، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران اعلام شده است.

منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :