ارسال به دوستان
کد خبر : 63757
تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 9:27

نام 9 تصویرگر ایرانی در میان برگزیدگان اولیه ی جشنواره نامی کره

نام 9 تصویرگر ایرانی کتاب های کودک و نوجوان در میان منتخبان اولیه ی آسیایی جشنواره بین المللی کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی قرار گرفت.


جشنواره نامی یا نامبوک، از سال 2005 در جزیزه نامی که یکی از حامیان جایزه هانس کریستین اندرسن در کره است، برگزار می شود.
«مین بیونگدو» کاشف و صاحب جزیره نامی، از حدود 50 سال پیش حمایت خود از انجمن های هنری را آغاز کرد و کمک های مالی او شامل انجمن های موسیقی، برگزاری برنامه های هنری و کمک به نویسندگان کتاب های کودکان شده است.  
بر همین اساس در مرحله ی اولیه، ثبت نام از تصویرگران به صورت آنلاین صورت گرفت و پس از داوری اولیه لیستی از سوی هیات داوران برای مرحله دوم انتخاب شد.
در این میان و بر اساس اطلاعات دریافتی، از بین تصویرگران انتخابی در مرحله ی اول حدود 49 درصد سهم آسیا است که نام 9 نفر ایرانی نیز در میان آنان به چشم می خورد.
ملیکا سعیدی، علی عامه کن، یکتا جبلی، نرگس محمدی، علی دلاوند، رضا دلاوند،زهرا محمدنژاد، حسن عامه کن و آذر تیموری تصویرگران ایرانی برگزیده ی مرحله ی اول این جشنواره هستند.
این جزیره که هر سال حدود ۲ و نیم میلیون نفر از آن بازدید می کنند به عنوان یکی از حامیان فرهنگ بصورت عام و کتاب های کودک به صورت خاص در سال 2013 برای اولین بار مسابقه تصویرگری کتاب کودک نامبوک را برگزار کرد.
جوایزی نیز شامل جایزه اول به مبلغ 5000 دلار آمریکا و دعوت به مراسم اهداء جوایز ، دو جایزه طلایی جزیره و 2000 دلار آمریکا و دعوت به مراسم اهداء جوایز، پنج جایزه سبز جزیره و 1000 دلار آمریکا و ده جایزه مخصوص به برگزیدگان اهدا می شود.


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :