ارسال به دوستان
کد خبر : 64306
تاریخ انتشار : 16 آذر 1393 14:15

سرویس های خطرناک برای کودکان

ایجاد سرویسهای نا امن به نام کودکان در سایتهای مختلف
امروز تیتری در سایت زده شد مبنی بر راه اندازی سرویسی جدید توسط یکی از سایتهای بزرگ کشور !
و البته برای کودکان ایران زمین
اینکه هر روز از خبر راه اندازی سرویسها و برنامه های ویژه (تأکید می کنم ویژه) کودکان در کشور مطلع شویم و به اطلاع والدین و مربیان عزیز برسانیم باید خوشحال باشیم، امـــا!
باز هم متاسفانه کودکان بی گناه دستخوش امیال و یا اغراض پنهان قرار گرفته اند و جای تاسف بیشتر که بزرگواران دست اندر کار حتی به خود زحمت بررسی مخاطرات و یا آسیب های مطرح برای راه اندازی سرویس را نداده اند و شاید تنها به فکر کلیک و آمار بازدید بیشتر بوده و هستند.
والد گرامی، مربی دلسوز
تاکید شبکه کودک تبیان مبنی بر دسترسی ایمن و سالم به فضای مجازی و فناوری های نوین باعث شده تا در رصد سایر فعالان این حوزه، بر آن باشد که در افزایش سطح آگاهی عمومی و انتخاب درست همراهتان باشد.
استفاده از فناوریهای نوین در عصری که تبادل اطلاعات، به سرعت نور صورت می گیرد و در عصری که اکثر والدین از کورس رقابت با فرزندان عقب مانده اند کاری بسیار پیچیده و حیاتی است.
شبکه کودک تبیان تقاضامند است که در نحوه و میزان دسترسی فرزندان خود به فضای مجازی و ابزارهای نوین ارتباطی دقت و کنترل بیشتری داشته باشید.
از سوی دیگر صحبت با همکارانی است که با توسعه سرویسهای خود، سعی در جذب مخاطب کودک و نوجوان دارند.
جای تأمل دارد که یکی از سایتهای محتوای ویدیویی کشور به تازگی اقدام به راه اندازی بخش کودک نموده و با شعار نمایش انیمیشن ها و کارتونها سعی در جذب مخاطبان این رده سنی دارد. ولی! این مهم فراموش شده که آیا محتوای کارتون و کودکانه شما در محیطی امن و پالایش شده ارائه می شود و یا با دسترسی به سایت شما تمامی محتواهای ویدیویی که اکثرا مناسب رده سنی کودک و نوجوان نیست نیز در اختیار فرزندان ایران اسلامی قرار می گیرد.
مسئول و مدیر محترم، همکار عزیز، ما همه در قبال فضاها، امکانات و مطالبی که منتشر می کنیم مسئول هستیم و کوچکترین انحراف در ذهن مخاطب بر گردن ماست ولو اینکه سهوی باشد.
در پایان ضمن تشکر از مسئولین سایت مذکور به جهت بها دادن به مقوله کودک خواهشمندیم که این سرویس را از لیست خدمات خود حذف نموده و در دامنه ای کاملا جدا و مختص کودکان به نمایش گذارند چرا که قرابت محتواهای ناسالم موجب تخریب مخاطب خواهد شد.

با تشکر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :