ارسال به دوستان
کد خبر : 64354
تاریخ انتشار : 19 آذر 1393 15:34

راه اندازی نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بندرعباس

کودکان و نوجوانان بندرعباسی شادمانه راه اندازی نخستین مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در شهر خود جشن گرفتند.


این مرکز هفتمین مرکز فراگیر کانون در سطح کشور است که پس از ۵ مرکز تهران و یک مرکز در اصفهان راه اندازی شده است تا کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه (نابینا، ناشنوا و معلول جسمی حرکتی) در کنار دیگر اعضای کانون از خدمات کانون بهره مند شوند.

ناهید سلیمانی مدیر کل کانون استان هرمزگان در مراسم گشایش این مرکز گفت: "امیدواریم بتوانیم گامی هر چند کوچک در مسیر برقراری عدالت آموزشی برداشته باشیم."

در این مراسم او با ارایه ی گزارشی از روند تبدیل مرکز شماره ۳ کانون به مرکزی فراگیر توضیح داد که اقدام ها یی از جمله آماده سازی فضا با توجه به استانداردهای اعلام شده از سوی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، فضا سازی و تعمیرات انجام شد و به سازی فضای سبز نیز با هماهنگی شهرداری به زودی انجام می گیرد.

نخستین مرکز فراگیر استان هرمزگان ۱۵ آذر هم زمان با هفته معلولان افتتاح شد. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیزده سال پیش ١٢ آذر ١٣٨٠ همزمان با روز جهانی معلولان از نخستین مرکز فراگیر خود در پارک فدک تهران (مرکز شماره ٢١ کانون) بهره برداری کرد و اکنون تعداد این مراکز به ٧ مرکز رسیده است.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :