ارسال به دوستان
کد خبر : 65129
تاریخ انتشار : 1 دی 1393 13:20

فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری

انجمن فرهنگی هنری تصویرگران، انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با پشتیبانی انتشارات علمی و فرهنگی مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را برگزار می کنند.


نویسندگان زیر ۳۵ سال که تجربه ی نوشتن داستان کودک دارند و تصویرگران زیر ۳۵ سال که تجربه تصویرگری برای کودکان دارند می توانند در این کارگاه شرکت کنند.

نویسنده و تصویرگر برگزیده به همراه کتاب برگزیده در نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۵ حضور خواهند یافت.
مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا ۶ دی ۱۳۹۳ است.

علاقمندان می توانند به سایت www.elmifarhangi.ir مراجعه کنند و فرم ثبت نام و مقررات را دریافت کنند.

آن ها باید فرم را پر کنند و به همراه یک نمونه کار برای کودک (داستان یا تصویرگر) به نشانی ایمیل tarahi.elmifarhangi@yahoo.com بفرستند.

هیأت داوران از میان شرکت کنندگان، ۱۵ تصویرگر و ۱۵ نویسنده را برای شرکت در کارگاه انتخاب می کند.

 به نفرات برگزیده، با ایمیل و پیامک، مکان و زمان برگزاری کارگاه اعلام خواهد شد.

کارگاه ها در دو نوبت برگزار می شوند:

کارگاه اول، پنجشنبه ١١ و جمعه ١٢ دی برگزار می شود. در این کارگاه گروه های ۲ نفره ی نویسنده ـ تصویرگر انتخاب می شوند و طراحی ایده و خط اصلی روایت و اتودهای متن و تصویر و در کارگاه دوم که پنجشنبه ١٨ و جمعه ١٩ دی برگزار می شود کارهای تکمیلی بر روی پروژه ها انجام می شود.

کارگاه زیر نظر ترکیبی از تصویرگران و نویسندگان برگزار و هدایت خواهد شد.

 هیأت داوران از میان پروژه های به سرانجام رسیده، یک کتاب و پدیدآورندگان آن را به عنوان برنده (مقام اول) اعلام خواهد کرد و حداکثر تا ۹ کتاب دیگر را به عنوان پروژه های قابل تولید معرفی می کند.

به تصویرگر کتاب برگزیده (مقام اول) فرصت داده خواهد شد تا کتاب را تا پایان ۲۵ بهمن ۹۳ کامل کند. تصویرهای کامل شده، برای صفحه آرایی و طراحی جلد به طراح منتخب انتشارات علمی و فرهنگی سپرده خواهد شد. رسم الخط و ویرایش متن تابع الگوی انتشارات علمی و فرهنگی خواهد بود.

 دامی کتاب تا هفته ی سوم اسفند برای ارسال به غرفه ی ایران در نمایشگاه بولونیا آماده سازی خواهد شد.

 اصل آثار به همراه نمونه های تک نسخه ای کتاب در نمایشگاه بولونیا ۲۰۱۵ به نمایش درخواهد آمد. نویسنده و تصویرگر کتاب در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

 آژانس طرف مذاکره ی پروژه، برای فروش حق انتشار کتاب به ناشران خارجی، تلاش خواهد کرد.

 انتشارات علمی و فرهنگی علاوه بر کتاب اول، تا ۹ عنوان دیگر و در مجموع حداکثر ۱۰ عنوان کتاب را منتشر خواهد کرد.

ممکن است هر ۹ عنوان بعدی، از نظر معیارهای کافی برای نشر، کامل نباشند. در این صورت ناشر مختار است فقط متن یا فقط تصویرهای کتاب را منتشر کند و ملزم به انتشار توام متن و تصویر (آن گونه که در کارگاه شکل گرفته است) نخواهد بود.

تأمین هزینه های سفر و اسکان نویسنده و تصویرگر کتاب اول به منزله ی حق تألیف و تصویرگری قطعی خواهد بود. ناشر برای کتاب های بعدی، طبق مقررات عادی خود با نویسندگان یا تصویرگران قرارداد خواهد بست.
 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :