ارسال به دوستان
کد خبر : 65795
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 15:23

۶ جایزه برای ۶ ناشر برتر در نمایشگاه ٢٠١۵ کتاب کودک بولونیا

در این نمایشگاه با هدف معرفی بهترین ناشر کودک، قرار است ۶ برنده از ۶ ناحیه جغرافیایی جهان شامل آسیا، اروپا، افریقا، امریکای جنوبی، امریکای شمالی و اقیانوسیه انتخاب شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) قرار است جایزه بولونیا/ Bologna Prize هم زمان با پنجاه و دومین دوره نمایشگاه کتاب کودکان بولونیا در ٣٠ مارس ٢٠١۵ برگزارشده و بهترین ناشران سال در بخش کودک انتخاب و معرفی شوند.

انجمن ناشران ایتالیا / AIE و برگزارکننده نمایشگاه (BolognaFiere) اعلام کردند ناشرانی که بتواند بهترین ایده ابداعی و خلاقانه پیاده شده در کتاب منتشرشده خود را عرضه کنند، با نظر هیئت داوران، به عنوان برنده نهایی انتخاب خواهند شد.

گفتنی است انجمن بین المللی ناشران و مؤسسات فرهنگی بین المللی در هیئت داوران عضو خواهند بود و برخلاف دوره های ٢٠١٣ و ٢٠١۴ که ناشران خودشان به تنهایی برنده را انتخاب می کردند، برنده را تعیین خواهند کرد. البته ناشران نیز در معرفی اولیه نقش داشته و دو کتاب را از منطقه جغرافیایی خود و یک کتاب را از دیگر نواحی جغرافیایی به کمیته مرکزی معرفی خواهند کرد. مطابق برنامه ریزی انجام شده فهرست اولیه باید تا ١٥ ژانویه با پر کردن فرم مخصوص به دبیرخانه «جایزه بولونیا» ارسال شود.

برندگان نهایی سی ام مارس ساعت ٣ بعدازظهر در طبقه هم کف « سرویس سنتر» معرفی و جوایزشان اهدا خواهد شد.

مدیران نمایشگاه بولونیا با تمرکز روی ادبیات کودک هرساله میزبان محصولات کتابی و فرهنگی از سراسر جهان هستند و به مهارت های حرفه ای و کیفیت فکری آثار عرضه شده توسط ناشران از همه کشورها اهمیت می دهند و معتقدند برای پرورش دانش متقابل و تبادل ایده ها در میان ملل مختلف با تنوع فرهنگی گسترده باید تلاش بیشتری کرد.

در نمایشگاه ٢٠١٥ که از ٣٠ مارس الی دوم آوریل ٢٠١۵ برگزار خواهد شد، ناشرانی از ۶٧ کشور دنیا حضور خواهند داشت.

برای دریافت فرم و اطلاعات بیشتر آدرس ایمیل های  seth@combinedbook.com  و janet@combinedbook.com در دسترس است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :