ارسال به دوستان
کد خبر : 66969
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1393 10:19

انتشار فراخوان مقاله برای کنگره ی سالیانه ی اتحادیه جهانی کتاب داران

پژوهشگران ایرانی با ارسال مقاله به کنگره ی سالیانه ی اتحادیه جهانی کتابداران (ایفلا) ـ که بخشی از آن به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد ـ در این رویداد بزرگ پژوهشی شرکت می کنند.


اتحادیه جهانی کتاب داران (ایفلا)، عنوان های مقاله های مورد نظر خود را شامل حدود هفتاد موضوع در پنج بخش مجزا و در گروه های مختلف جهت شرکت علاقه مندان در سراسر دنیا بر روی سایت رسمی ایفلا به نشانی www.ifla.org قرار داده است.
«مشارکت پویا برای دسترسی، توسعه و تحول در کتاب خانه های نوجوانان» و «ارتباط کتابخانه های مدارس با کتابخانه های پزشکی جهت ارتقای سلامت جامعه" دو موضوع مرتبط با کودکان است که علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت ایفلا و با مطالعه شرایط هر فراخوان مقاله های خود را در این زمینه ارایه کنند.
در همین حال فرصت ارسال آثار به این سازمان برای موضوع کتاب خانه های نوجوان در نهایت 26 بهمن و برای موضوع ارتباط کتابخانه های پزشکی و کتابخانه های مدارس 13 بهمن تعیین شده است.
بر اساس این گزارش در صورت پذیرش مقاله ها از سوی اتحادیه جهانی کتاب داران، پژوهشگران می توانند با حضور در نشست تخصصی ایفلا در شهر کیپ تاون کشور آفریقای جنوبی طی روزهای 24 تا 30 مرداد 1394 به ارایه مقاله های خود بپردازند. تمامی این مقاله ها باید به زبان انگلیسی تهیه و ارایه شود.
کنفرانس های سالیانه ایفلا از سال 1928 تاکنون به غیر از سال های 1940 تا 1944 میلادی (جنگ جهانی دوم) همه ساله در یکی از کشورهای جهان برگزار شده است.

فایل عنوان مقاله ها:
http://conference.ifla.org/files/assets/wlic/2015/documents/wlic-2015-programme-themes.pdf

لینک فراخوان هر یک از موضوع ها:
http://conference.ifla.org/ifla81/calls-for-papers


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :