ارسال به دوستان
کد خبر : 66970
تاریخ انتشار : 4 بهمن 1393 10:30

با اجرایی تازه و پس از 20 سال به روی صحنه رفت

بازگشت «آهای تو دیگه کی هستی؟» به مرکز تئاتر کانون

نمایش«آهای تو دیگه کی هستی؟» به نویسندگی و کارگردانی عادل بزدوده پس از 20 سال و با عواملی جدید از اول بهمن در مرکز تئاتر کانون به روی صحنه رفته است.


این نمایش بر اساس نوشته ای از «ولادیمیر گریگوریویچ سوته یف»، 20 سال پیش با حضور هنرمندانی صاحب نام با تکنیک نمایش سایه ای و حدود 90 عروسک اجرا شد و طراحی عروسک های آن را زنده یاد بیژن نعمتی شریف و طراحی صحنه آن توسط زنده یاد کامبیز صمیمی مفخم برعهده داشتند.
هم چنین آهنگ سازی این نمایش کاری از کمال طراوتی بود که با سروده های حمید حمزه تنظیم شد.
این نمایش اکنون پس از این سال ها به مناسبت آغاز جشن های سی و ششمین سال روز پیروزی انقلاب اسلامی از اول بهمن 93 در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می شود.
داستان این نمایش از آن جا شروع می شود که «غاز» تلاش می کند از درون برکه ماهی بگیرد اما موفق نمی شود پس از پرندگان دیگر درخواست کمک می کند ابتدا نزد قو می رود و گردنش را قرض می گیرد پس از آن از مرغ سقا منقار قرض می کند و آن قدر به این کار ادامه می دهد که دیگر شبیه غاز نیست و کم کم خسته می شود و ادامه ماجرا.
در اجرای جدید این نمایش المیرا طالبی، آنا نمک چیان، حامد ذبیحی، مریم یوسف، سجاد هاشمی، سینا رستگاری، هما خداجوی، هدی فلاح، پرستو آریایی، ندا ملک محمدی، مهسا عبدالملکی و ساناز تاجیک نقش عروسک گردانی را ایفا می کنند و آرزو رونقی  به عنوان دستیار کارگردان با نمایش همکاری دارد.
 گفتنی است نمایش«آهای تو دیگه کی هستی؟» تا پایان نیمه اول اسفند صبح ها ویژه مهدها و مدارس و بعد از ظهرها برای عموم خانواده ها در ساعت 18 انجام اجرا می شود.
علاقه مندان می توانند برای آگاهی بیشتر و ذخیره جا یا پیش خرید بلیط با شماره های 09387337555 و 88966119 تماس بگیرند.


منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :