ارسال به دوستان
کد خبر : 69856
تاریخ انتشار : 10 اسفند 1393 10:32

برگزاری کارگاه های فرهنگی-هنری برای کودکان با حضور نویسندگان و تصویرگران

سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه طرح «آسمان آبی، زمین پاک» کارگاه های فرهنگی – هنری برای کودکان ۶ تا ۱۰ سال برگزار می کند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اسفندماه سال جاری ۸۰ کودک تهرانی در آکادمی هنر و ادبیات کودک و نوجوان گرد هم خواهند آمد تا در کنار نویسندگان و تصویرگران با معضلاتی همچون آلودگی هوا، آلودگی آب ها و شیوه های استفاده از دورریختنی ها آشنا شوند و در کنار این هنرمندان به خلق ایده برای برطرف کردن مسایل زیست محیطی بپردازند. این کودکان ضمن بهره مندی از آموزش غیر مستقیم به خلق داستان و تصویر دست خواهند زد و داستان های منتخب در قالب کتاب منتشر خواهد شد.
 
طرح « آسمان آبی، زمین پاک» که از مدت ها پیش درحال اجراست این بار در اقدامی  پژوهشی قصد دارد علاوه بر ارزیابی تاثیرات آموزش فرهنگی به بررسی ایده ها و راهکارهای کودکان در برطرف کردن معضلات زیست محیطی شهر تهران بپردازد.
 
این کارگاه ها به مدیریت سازمان زیباسازی شهر تهران و با همکاری آکادمی هنر و ادبیات کودک و نوجوان هفته دوم و سوم اسفند با حضور تصویرگران و نویسندگان به نام کشور در محل آکادمی برگزار خواهند شد.
 
احمد شاکری به عنوان دبیر علمی و تهمینه حدادی، دبیر اجرایی کارگاه هستند. لازم به ذکر است موضوعات و مهمان های هر روز به تفکیک به شرح ذیل خواهد بود:
 
یکشنبه دهم اسفند: آلودگی هوا/ مهمانان: علی اکبر زین العابدین، هدی حدادی
سه شنبه دوازدهم اسفند: دورریختنی ها/ مهمانان: مریم محمدخانی، روناک ربیعی
یکشنبه هفدهم اسفند: آلودگی آب ها/ مهمانان: حدیثه قربان، بهاره نیکخواه آزاد
سه شنبه نوزدهم اسفند: زباله ها و بازیافت/ مهمانان: سیدنوید سید علی اکبر، ندا عظیمی.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :