ارسال به دوستان
کد خبر : 25586
تاریخ انتشار : 2 اردیبهشت 1392 10:37

شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان 18 تیر برگزار می شود

دبیرخانه شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان با انتشار فراخوان خود اعلام کرده است که این رویداد ادبی امسال روز 18 تیر برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بهمن سال گذشته سید‌صادق رضایی مدیرعامل کانون در مراسم اهدای جوایز این جشنواره اعلام کرد که از این پس این رویداد دوسالانه، هر ساله برگزار خواهد شد.

در این میان دبیرخانه جشنواره 18 تیر روز (درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده نامدار کتاب‌های کودکان) را - که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان نام‌گذاری شده است - به عنوان روز اهدای جوایز جشنواره تعیین کرده است.
در همین حال با توجه به زمان اندک باقی مانده روز 15 اردیبهشت به عنوان آخرین مهلت ارسال سه نسخه از هر اثر از سوی ناشران، نویسندگان، شاعران، مترجمان و تصویرگران فعال در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان تعیین شده است تا آثار منتشر شده در سال 1391 (چاپ اول) توسط گروه های داوری مورد ارزیابی قرار بگیرد.
این آثار مطابق معمول سال‌های گذشته در گروه‌های سنی خردسالان، کودکان و نوجوانان و در بخش‌های شعر، داستان تألیف، داستان ترجمه، علمی و آموزشی، مذهبی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تصویرگری داوری خواهد شد.
همچنین بر اساس اعلام این فراخوان قرار است امسال نمایشگاهی تخصصی از کتاب‌های برگزیده ناشران برتر حوزه کودک و نوجوان نیز از تاریخ 12تا 18 تیرماه 1392 به مدت یک هفته برگزار شود، که شرایط واگذاری غرفه‌ها به زودی اعلام خواهد شد.
نشاني دبيرخانه:
دبیرخانه شانزدهمین جشنواره کتاب کودک و نوجوان، در تهران خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی، پلاک 26، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، قسمت انتشارات، قرار دارد.
 
 
منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :