ارسال به دوستان
کد خبر : 26802
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1392 10:34

همزمان با یازدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام برگزار می‌شود

اولین جشنواره کشوری پرده خوانی رضوی در مشهد

دبیرخانه جشنواره پرده خوانی رضوی در کانون استان خراسان رضوی، فراخوان اولین جشنواره کشوری پرده خوانی رضوی را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، به گفته‌ی راضیه باباخانی مدیر کانون خراسان رضوی احیای هنرهای سنتی مذهبی، تقویت و توسعه پرده‌خوانی نمایشی از رویکردهای برگزاری این جشنواره است.
وی در عین حال توضیح داد که داستان‌ها، حکایت‌ها، کرامات و معجزات امام رضا علیه‌السلام، روایات، احادیث، تاریخ، فرهنگ و سیره‌ی رضوی، آداب زیارت، حرم امام رضا علیه‌السلام و سایر مضامین رضوی از دیگر رویکردها و موضوع‌های مورد توجه در این دوره از جشنواره خواهد بود.
شرايط شركت در مسابقه:
بنابراین گزارش، نوجوانان 12 تا 17 سال (به صورت فردی یا دو نفره) و بزرگ‌سالان با کمک نوجوانان (در گروه‌های دو نفره) می‌توانند در بخش‌‌های رقابتی، بخش آزاد (غیررقابتی)، بخش جنبی (نمایشگاه، نشست تخصصی و کارگاه‌) به رقابت بپردازند.
بر اساس این گزارش، مضامین، محتوی و شکل و شمایل اجرای پرده‌خوانی باید مناسب مخاطب کودک و نوجوان باشد (نوآوری در نحوه‌ی اجرا، تصویرگری پرده‌ی ثابت، متحرک، طوماری و... استفاده از ابزار نمایشی، مشروط به دور نشدن از جوهره‌ی هنر پرده‌خوانی است.
هم‌چنین در این فراخوان، زمان اجرای برنامه‌ی پرده‌خوانی حداقل 15 دقیقه و حداکثر 30 دقیقه در نظر گرفته شده است.
زمان و مكان ارسال آثار:
کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به شرکت در این طرح می‌توانند تا تاریخ دوازدهم تیر سال 1392 آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره به نشانی مشهد: خیابان فلسطین 26، بعد از چهارراه دوم، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کنند.
داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دسترسی به فراخوان‌های این جشنواره‌ها بر روی پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir مراجعه کنند.
 
منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :