ارسال به دوستان
کد خبر : 27934
تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 10:25

کتاب های دست ساز کودکان و نوجوانان برای جشنواره رضوی آماده می شود

فراخوان سومین جشنواره ی سراسری کتاب سازی رضوی منتشر شد تا کودکان و نوجوانان کتاب های دست ساز خود را به دبیرخانه این جشنواره در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سیستان و بلوچستان ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، سومین ‌جشنواره‌ی‌ سراسری کتاب‌سازی رضوی از سری برنامه‌های یازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی امام رضا(علیه‌السلام) است که با موضوع‌های آداب و رسوم زیارت (با نگاهی به ویژگی‌های بومی هر منطقه)، زندگی‌نامه‌ی امام رضا(علیه‌السلام) از تولد تا شهادت، وقایع مرتبط با زندگی خانواده‌ی آن بزرگوار و اطرافیان امام رضا(علیه‌السلام)، معجزات امام رضا(علیه‌السلام) و خاطرات زیارت و... برگزار می‌شود.
بر این اساس، کودکان و نوجوانان در دو گروه سنی «7 تا 12 سال» و «13 تا 17 سال» می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
از شرایط دیگر شرکت در این جشنواره این است که علاقه‌مندان می‌توانند به صورت فردی یا گروهی آثار خود را تهیه و ارایه دهند. تعداد اعضای گروه حداقل 2 و حداکثر پنج نفر است.
این گزارش حاکی است آثار باید تمام مشخصات یک کتاب اعم از مشخصات محتوایی (متن و تصویر) و مشخصات فنی (جلد، شیرازه و ...) را دارا بوده و گروه سنی اثر، مشخص و محتوا متناسب با گروه سنی مخاطب باشد. ذکر منابع و مآخذ استفاده شده، الزامی است.
بر اساس فراخوان منتشر شده این جشنواره، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 31 مرداد سال 1392 است.
زمان برگزاری آیین پایانی جشنواره نیز 19 شهریور سال 1392 همزمان با دهه کرامت است که از برگزیدگان در این آیین تقدیر خواهد شد.
فراخوان این جشنواره‌ها با هدف اطلاع‌رسانی به مخاطبان و علاقه‌مندان به صورت کامل بر روی پایگاه اينترنتي به نشانی: http://www.shamstoos.ir/article-fa-631.html منتشر شده است.

 
منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :