ارسال به دوستان
کد خبر : 30796
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1392 9:4

خلق بیش از 1هزار و پانصد اثر در نخستین جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی

دبیر نخستین جشنواره شعر کودک و نوجوان رضوی در کرمان از ارسال بیش از 1هزار و پانصد شعر رضوی توسط شاعران کودک و نوجوان از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دبير اين جشنواره با اعلام این خبر گفت: شرکت‌کنندگان در این جشنواره در چهار گروه سنی 7 تا 17 سال تا 31 خرداد آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند که با پایان یافتن مهلت ارسال آثار 1 هزارو پانصد و یک شعر رضوی از 30 استان کشور توسط دبیرخانه دریافت شد که در این میان استان اردبیل با 218 ، کرمان با 214 و آذربایجان غربی با 178 اثر به ترتیب بیشترین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره را داشته‌اند،
وي یادآور شد: پس از کد گذاری آثار رسیده، این آثار بدون نام خالق اثر در اختیار داوران جشنواره قرار داده شده است تا پس از بررسی، آثار برگزیده را انتخاب و معرفی کنند.
هدف از برگزاری این جشنواره اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف رضوی، ترغیب کودکان و نوجوانان در جهت تولید شعر با موضوع رضوی و مطالعه و دانش افزایی در حوزه‌ی ادبیات رضوی به ویژه شعر مي باشد.
وی اضافه کرد: از هر رده سنی 3 اثر برگزیده خواهد شد که روز 19 شهریور هم‌زمان با دهه کرامت طی آیینی با اهدای لوح و جوایز نقدی از صاحبان آثار برگزیده در کرمان تجلیل به عمل خواهد آمد.
وي خاطر نشان کرد: آثار برتر در قالب کتابی با عنوان« اشعار برگزیده رضوی» چاپ و هم‌زمان با برگزاری مراسم پایانی جشنواره رونمایی خواهد شد.
 
منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :