ارسال به دوستان
کد خبر : 33609
تاریخ انتشار : 23 شهریور 1392 16:59

سومین جشنواره کتاب سازی فرهنگ رضوی، برترین های خود را شناخت

برترین کتاب سازان سومین جشنواره کتاب سازی فرهنگ رضوی در زاهدان معرفی و با اهدای لوح تقدیر، تندیس و هدیه نقدی تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، هیأت داوران سومین جشنواره کتاب‌سازی فرهنگ رضوی متشکل از علی خانجانی، عبدالرضا مزاری‌جلالی و علی‌اکبر آویزی از میان 1826 کتاب دست‌ساز کودکان و نوجوانان صاحبان 6 اثر برتر جشنواره را معرفی کردند.

داوران این جشنواره بر این باورند که در سومین جشنواره کتاب‌سازی فرهنگ رضوی، اگر چه تعداد آثار به دلیل حذف بخش مربیان و آزاد، کمتر از سال پیش بود اما کیفیت آن‌ها از رشد قابل توجهی برخوردار بود و استان‌ها، با توجه کردن به توصیه‌ی داوران در سال‌های پیشین، آثار قابل قبولی ارایه دادند.
در همین حال داوران برای رسیدن به وضعیت مطلوب در جشنواره‌ی کتاب‌سازی رضوی سال آینده، نکاتی را یادآور شدند که از جمله می‌توان به تناسب متن با تصویر، رعایت علایم دستوری و نگارشی و صحافی صحیح و اصولی اشاره کرد.
در ادامه، هیأت داوران ضمن تقدیر از تمامی شرکت کنندگان، برگزیدگان خود را در دو سطح کودک و نوجوان معرفی کردند.
رتبه اول جشنواره در بخش کودک به کتاب «شمع جمع شاپرک‌هایی رضا» از مرکز فرهنگی هنری کانون بنجار در استان سیستان و بلوچستان اثر گروهی کیمیا و کوثر ثمره‌میری اختصاص یافت و کتاب «از آشنایی غریب» کاری از مرکز فرهنگی هنری شماره 9 کانون اصفهان اثر گروهی هما کاظم‏زاده و فائزه رضایی توانست رتبه دوم کشوری را کسب کند، در همین حال کتاب «هشتمین ستاره» از مرکز فرهنگی هنری شماره 3 کانون ایلام اثر بهاره حیدریان به عنوان رتبه سوم معرفی شد.
همچنین در بخش نوجوان سه کتاب «همیشه فاصله‌ای هست» از مرکز فرهنگی هنری کانون کلاله در استان گلستان، اثر گروهی طاها ارجونی و علی عباس‌زاده رتبه اول، کتاب «پنجره‌ی صبح امید» از مرکز فرهنگی هنری کانون اندیشه در استان تهران اثر نسترن معزز رتبه دوم و کتاب «هفت نقش رضوی» از مرکز شماره 6 کانون مشهد در استان خراسان رضوی اثر گروهی مصطفی رحیمی و ایمان برزگر رتبه سوم کشوری این جشنواره را از آن خود کردند.
آیین اختتامیه سومین جشنواره کتابسازی رضوی صبح روز 20 شهریور 1392 در محل سینما کودک مجتمع زاهدان برگزار گرديد.
 
 
منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :