ارسال به دوستان
کد خبر : 34946
تاریخ انتشار : 15 مهر 1392 13:19

نمایش بچه گربه در رجیو ایتالیا

فیلم پویانمایی(انیمیشن) بچه گربه به کارگردانی شیوا صادق اسدی در بخش آزاد دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه رجیو در کشور ایتالیا به نمایش در آمد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این پویانمایی که از تولیدات جدید امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان است در این رویداد بزرگ به همراه فیلم‌هایی از کشورهای "آلمان"، "سوئیس"، "بلژیک"، "اسپانیا"، "لهستان"، "مولداوی"، "ایتالیا"، "فرانسه"، "فلسطین" و "هندوستان" به نمایش گذاشته شد.

این جشنواره در دو بخش"قرمز" با عناوین فیلم‌های کوتاه که با موضوع‌های معناگرا ساخته شده‌اند و بخش "موضوع آزاد"  برگزار می‌شود که در این میان انیمیشن 11 دقیقه‌ای "بچه گربه" در بخش آزاد و در سینما" رُزِباد" نمایش داده شد.
در این جشنواره هیات داوران فیلم‌ها را از نظر موضوع و عنوان با بهره‌گیری از زبان‌های گوناگون، موسیقی، بازیگری و سایر تجارب هنری مورد ارزیابی قرار می‌د‌هند.
دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه "رجیو"از 10 تا 15 مهرماه 92 در شهر "رجیو امیلیا" در شمال ایتالیا در حال برگزاری است.
این جشنواره  با هدف الهام بخشیدن و قدردانی از فیلم‌سازانی است که فیلم‌های کوتاه‌شان را از گوشه و کنار جهان ارسال می‌کنند و موقعیت‌هایی را برای گسترش فرهنگ و آموزهای سینمایی جهان و موضوع‌های به روز آن ایجاد می‌کنند.
گفتنی است حضور صدها فیلم از کشورهای مختلف، هنرمندان و برپایی نشست‌های آموزشی با موضوع‌های مرتبط با فیلم‌های کوتاه از ارکان اصلی جشنواره فیلم رجیو است و استقبال خوب از سوی مخاطبان، پوشش رسانه‌ای گسترده از سوی سایت‌ها، مجلات تخصصی و روزنامه‌ها یکی از عوامل اصلی موفقیت و شناخته بودن آن در خارج از مرزها است.
 
 
منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :