ارسال به دوستان
کد خبر : 35194
تاریخ انتشار : 16 مهر 1392 9:49

بیست و هفتمین جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان در اصفهان آغاز به کار کرد

۲۰۸ فیلم در جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان و در سالن های مختلف این شهر اکران می شود.

حضور 75 اثر بین‌المللی در جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان

از میان کشورهای متقاضی 40 کشور ازجمله آمریکا، انگلیس، فرانسه، کانادا، چین و کشورهای حوزه خلیج فارس با ارائه 75 اثر در بخش مسابقه جشنواره حضور دارند که به‌نوع خود اصفهان در این زمینه رکوردشکنی کرده است.

جشنواره فیلم کودک با نام پیامبر اکرم(ص) به‌عنوان پدر معنوی همه کودکان دنیا و با به اهتزاز درآمدن پرچم متبرک‌شده به مسجد الحرام و مسجد النبی(ص)، در تاریخ 15 مهر ماه مصادف با اول ذی‌الحجه در تالار گل نرگس با اجرای گروه تلویزیونی فیتیله‌ها افتتاح گرديد.

اکران 208 فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان

کل آثار در بخش بین الملل و سینمای ایران 208 اثر است که 107 فیلم از سینمای ایران و 89 فیلم از سینمای بین الملل است، که از این میان در بخش سینمای ایران 16 فیلم بلند، 13 اثر بلند ویدئویی، 28 فیلم کوتاه و نیمه‌بلند ویدئویی، 4 اثر در حوزه پویانمایی، 31 فیلم کوتاه، 5 اثر اقتباسی و 10 فیلم با محوریت کودک و دفاع مقدس ارائه شده است.

سهم اصفهان در این بخش 12 فیلم بوده و در بخش بین المللی علاوه بر حضور اثر در قالب‌های فوق 8 اثر از کره‌جنوبی، 8 فیلم از منطقه آسیایی و 6 اثر از سرزمین‌های کشورهای اسلامی در طول مدت برگزاری جشنواره اکران می‌شوند.

کیومرث پوراحمد، کیانوش عیاری، یدالله صمدی، مهتاب کرامتی و محمد داوری از داوران جشنواره هستند و فراخوانی جهت گزینش داوران کودک و نوجوان، اعلام گرديد که از میان 450 متقاضی 75 کودک و نوجوان گزینش و آموزش داوری دیدند و از این میان 10 نفر مسلط به زبان‌های بین الملل و 6 نفر نيز از بهزیستی برای داوری فیلم‌های داوری برگزیده شدند.

برنامه‌های حاشیه‌ای جشنواره

سالن سینمایی استاد فرشچیان که علاوه بر نمایش و نقد فیلم‌ها به‌همراه عوامل و بازیگران، اقدام به برگزاری ورک شاپ‌های آموزشی و تخصصی برنامه‌هایی برای تولید و تدوین فیلم‌های سینمایی می‌کند، سینما ساحل، قدس، سپاهان، تالار هنر، کتابخانه مرکزی، سالن حوزه هنری و سالن فرهنگ آموزش و پرورش از جمله سالن‌های سینمایی نمایش‌دهنده فیلم‌های بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان هستند.

فعالیت 45 خبرنگار نوجوان

امسال همانند سال گذشته 45 خبرنگار منتخب نوجوان در جشنواره حضور دارند و همچنین از مستندسازان و فیلم‌سازان داخلی و خارجی برای به تصویر کشیدن جلوه‌ها و فضای فرهنگی، تاریخی و صنایع دستی نیز دعوت به عمل آمده است.

اجرای برنامه عموپورنگ در 16 مهرماه،  جشن بادبادک‌ها در حاشیه پل خواجو، جشن زنگ مدارس با اعزام گروه‌های نمایشی به‌عنوان پیام‌آوران جشنواره فیلم کودک و نوجوان، اکران 12 فیلم 10 دقیقه‌ای از سفر عموپورنگ به اصفهان، پرده‌برداری از دو سرود زاینده‌رود و بچه‌های ایران و به‌راه‌افتادن کاروان قطار شادی در حاشیه شهر و مناطق محروم اصفهان از برنامه‌های بخش جنبی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان است.

 

منبع: خبرگزاري تسنيم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :