ارسال به دوستان
کد خبر : 35197
تاریخ انتشار : 16 مهر 1392 16:10

تندیس درنای کاغذی در روز جهانی کودک رونمایی شد

جشنواره کودک ۲۷ رنگ صلح و دوستی گرفت

مراسم رونمایی از تندیس درنای کاغذی به عنوان «بال های سپپید: یادبود ساداکو ساساکی و دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ» در میدان امام حسین(ع) اصفهان برگزار شد و این تندیس پس از ژاپن، آمریکا، سوئیس و هاوایی، در ایران نصب شد.

به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، مراسم رونمایی از تندیس درنای کاغذی از ساعت ۹ بامداد امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر مصادف با روز جهانی کودک در حاشیه بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان آغاز شد.
در ابتدای این مراسم که با حضور تعداد زیادی از دانش‌آموزان کودک و نوجوان و مهمانان جشنواره همراه بود، نامه کودکان دنیا خطاب به بان‌کی‌مون (دبیرکل سازمان ملل) توسط شایان گودرزی خوانده شد. این نامه که نسخه‌ای از آن بر روی استند تبلیغاتی به زبان انگلیسی و فارسی آماده شده بود، توسط دو نوجوان با لباس‌های سفید مقابل ساختمان کتابخانه مرکزی اصفهان نصب شد. این دو با لباس‌های سفید که روی آنها حلبچه و سردشت به نشانه صلح و دوستی در جهان و عدم استفاده از سلاح‌های شیمیایی حک شده بود.
در سالن کتابخانه مرکزی، درناهای کاغذی رنگی به رنگ‌های مختلف آماده شده و به تعداد کودکان و نوجوانان حاضر نصب شده بود. همچنین کودکی با لباس محلی نشسته بود و جلوی دار قالی در حال بافتن فرشی کوچک بود.

 

منبع: وب سايت جشنواره


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :