ارسال به دوستان
کد خبر : 45710
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1392 10:44

دومین آیین اهدای نشان لاک پشت پرنده برگزار می شود

اهدای نشان لاک پشت پرنده و جشن امضای بیش از ۵۰ نویسنده و مترجم

چهارم اسفند، بیش از ۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم در فروشگاه مرکزی شهرکتاب گرد هم می‌آیند تا هم در آیین اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده شرکت کنند و هم کتاب‌های برگزیده فهرست لاک‌پشت پرنده را برای کودکان امضا کنند.

در این دوره ۱۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان شامل رمان، داستان، کتاب تصویری و کتاب‌های آموزشی، به عنوان نامزد معرفی شده‌اند که نام آن‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

در دومین آیین اهدای نشان لاک پشت پرنده از دو پیشکسوت کتاب کودک و نوجوان که به پیشرفت ادبیات، تصویرگری و کتاب کودک و نوجوان ایران کمک کرده‌اند، با اهدای نشان ویژه تقدیر خواهد شد. به گفته علی اصغر سیدآبادی سخنگوی هیات داوران فهرست لاکپشت پرنده این دو تن از میان بیش از ۱۵ چهره ادبیات کودک و نوجوان که معیارهای اولیه لاک‌پشت پرنده را دارا بودند، پس از بحث و بررسی با رای هیات داوران انتخاب شده‌اند.

"لاک‌پشت پرنده" فهرستی است که در هر فصل منتشر می شود و کتاب‌های برگزیده کودکان و نوجوانان آن فصل را معرفی می کند. این فهرست با پشتیبانی موسسه شهرکتاب و مجله پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تدوین می‌شود و کتاب‌های آن در فروشگاه مرکزی شهر کتاب و برخی از کتابفروشی‌ها عرضه می‌شود.

لاک‌پشت پرنده سه نوع نشان دارد؛ نشان طلایی و نشان نقره‌ای که به نویسندگان، مترجمان یا تصویرگران کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود و نشان ویژه که نشانی مسی است و به پیشکسوتان کتاب و ادبیات کودک ایران اهدا می‌شود.

سال گذشته نخستین نشان طلایی لاک‌پشت پرنده به برایان سلزنیک نویسنده و رضی هیرمندی مترجم "اختراع هوگوکابره" از نشر افق و جمشید خانیان نویسنده "عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی" از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رسید. احمدرضا احمدی برای کتاب "ناگهان چراغ‌ها روشن شدند" از نشر نظر، فرهاد حسن‌زاده برای کتاب "هستی" از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و میرزایی ناشر کتاب "ما همه آزاد آفریده شده‌ایم" از نشر دیبایه، نیز نشان نقره‌ای لاک‌پشت پرنده را دریافت کردند.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :