ارسال به دوستان
کد خبر : 52259
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1393 0:0

برپایی نمایشگاهی از آثار نامزد جایزه هانس کریستین اندرسن در کانون

نمایشگاهی از کتاب های نامزد دریافت جایزه هانس کریستین اندرسن سال 2014 در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این نمایشگاه با دارا بودن 180 جلد کتاب از آثار 28 نویسنده و 30 تصویرگر از سراسر جهان، از 3 تا 9 خرداد برگزار می شود.
بر اساس این خبر، ناهوکو اوهاشی از ژاپن به عنوان نویسنده برنده این مسابقه بین المللی، و راجر ملو از کشور برزیل به عنوان تصویرگر برگزیده این جایزه معرفی شده است.
بر همین اساس، ﺳﺤﺮ ﺗرهنده منتقد و پژوهش گر ادبیات کودکان به عنوان داور ایرانی ﺟﺎﯾﺰه جهانی هاﻧﺲ ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻦ اﻧﺪرﺳﻦ در این دوره و دوره ی گذشته این آثار را برای برپایی این نمایشگاه در اختیار کانون قرار داده است.
در عین حال، نویسندگانی هم چون هوشنگ مرادی کرمانی از ایران، تد ون لیشات از هلند، میریام پرسلر از آلمان، رناتا ولش از اتریش و ژاکین ودسون از آمریکا به بخش نهایی این رﻗﺎﺑﺖ ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ در ﻋﺮﺻﻪ ی ﮐﺘﺎب ﮐﻮدک و ﻧﻮﺟﻮان راه یافتند.
هم چنین، روتروت سوزاین برنر از آلمان، جان برنیگام از بریتانیا، اوا لیندستروم از سوئد، فرانسواز پلیس از فرانسه و ایویند تورستر از نروژ از جمله تصویرگرانی هستند که به مرحله پایانی این جایزه راه پیدا کردند.
گفتنی است این نمایشگاه از ساعت 10 صبح تا 18 واقع در تهران، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نگارخانه پذیرای علاقه مندان است.
جایزه هانس کریستین اندرسن یا نوبل کوچک معتبرترین جایزه ادبی و هنری در حوزه ادبیات کودکان است که از سوی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان به منظور بالا بردن سطح ادبی و هنری کتاب های کودکان هر دو سال یک بار، به مجموعه آثار یک نویسنده و یک تصویرگر داده می شود.

منبع:کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :