ارسال به دوستان
کد خبر : 52703
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 10:33

نشان های رنگی، سهم کودکان ایرانی از مسابقه ی نقاشی هیکاری ژاپن

بیست و یکمین مسابقه بین المللی نقاشی' انجمن هیکاری' کشور ژاپن با درخشش کودکان و نوجوانان ایرانی همراه بود.

در این مسابقه که سال 2013 در ژاپن برگزار و نتایج آن به تازگی منتشر شده است، کودکان ایرانی موفق به دریافت یک نشان طلایی، 3 نشان نقره ای، 5 نشان برنزی و یک دیپلم افتخار شدند.
مسابقه ی هیکاری ژاپن از جمله معتبرترین مسابقات نقاشی در سطح جهان است که با موضوع های «کشاورزی، زمین زراعی، طبیعت، محیط زیست، مردم و خانواده» برگزار می شود.
در بیست و یکمین دوره ی این رقابت هنری ویژه ی کودکان و نوجوانان، احمد آل کثیر پسر 13 ساله ساکن شهر شوش در استان خوزستان، نشان طلایی این مسابقه را به دست آورد و یاسمن زهیری 9ساله از شهر قدس تهران، زهرا آذربایجانی10 ساله از تاکستان استان قزوین و محبت چنگیزی 13 ساله از شهر بهبهان استان خوزستان نشان های نقره ای مسابقه را از آن خود ساختند.
بهبهانی ها در این رقابت دو برگزیده دیگر هم داشتند و سیاوش مصفر 6 ساله و شادی سینا 11 ساله از این شهر به همراه سنا حنظلی 8 ساله از اهواز، مریم عباسی 9 ساله از شهرکرد در استان چهارمحال و بختیاری و امیرحسین حسنی زاده10 ساله از هوانیروز کرمانشاه دیگر نشان های برنزی مسابقه ی هیکاری را به دست آوردند.
تنها دیپلم افتخار کودکان ایرانی در این مسابقه هم سهم فاطمه علی پور عضو10 ساله مرکز شماره 23 کانون تهران بود در عین حال به تمامی برندگان نشان های مسابقه لوح تقدیر هم اهدا شد.
گفتنی است رقابت در این مسابقه بین 25544 اثر از 69 کشور جهان صورت گرفت که 1461 اثر آن متعلق به اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود.

منبع: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :