ارسال به دوستان
کد خبر : 52704
تاریخ انتشار : 13 خرداد 1393 10:42

«یخی که عاشق خورشید شد»، سفیر دوستی کودکان ایرانی در جام جهانی برزیل

کتاب «یخی که عاشق خورشید شد» سفیر دوستی کودکان و نوجوانان ایرانی در بیستمین دوره ی جام جهانی فوتبال در کشور برزیل خواهد شد.


این کتاب ویژه ی کودکان، در هنگامه ی برپایی این رویداد بزرگ ورزشی و با همکاری سازمان ها و وزارت خانه های مختلف و فدراسیون و اعضای تیم ملی فوتبال به بچه های برزیلی اهدا خواهد شد.
نسخه ی پرتغالی این کتاب روز دوشنبه 12 خرداد و در آستانه ی سفر تیم ملی به برزیل با حضور برخی مسوولان ورزشی و نمایندگان وزارت خانه ها و نهادهای مشارکت کننده در پروژه ی انتشار این کتاب رونمایی گرديد.
«یخی که عاشق خورشید شد» اثری است از رضا موزونی با تصویرگری میثم موسوی که شرح عشق یک قطعه یخ به خورشید و استمرار آن را از زمستانی سرد تا بهاری گرم روایت می کند.
درون مایه ی این اثر پیام آور مهربانی و دوستی و محبت است و در بخشی از آن قطعه یخ زیر لب می گوید: «چه فایده که زندگی کنی و کسی را دوست نداشته باشی؟ چه فایده که کسی را دوست داشته باشی؛ ولی نگاهش نکنی.»
بر اساس این گزارش در پشت جلد این کتاب به زبان پرتغالی(زبان رایج مردم برزیل) خطاب به کودکان این کشور نوشته شده است: «دوست خوبم! می دانم داری به چی فکر می کنی. من هم به تو فکر می کنم و به خورشید که وسط آسمان به دنیا لبخند می زند. حالا که از هم دوریم و نمی توانیم دست همدیگر را بگیریم، بیا به هم خیلی فکر کنیم.»

منبع:
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :