ارسال به دوستان
کد خبر : 56569
تاریخ انتشار : 6 مرداد 1393 20:14

جشنی برای قصه‌گویان در سراسر ایران

فراخوان هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون منتشر شد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فراخوان و شیوه نامه هفدهمین جشنواره بین المللی قصه گویی را با رویکردی جدید منتشر کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این جشنواره با وقفه ای یکساله، اما با پشتوانه ی علمی پژوهشی در قالب رویکردی جدید در زمستان سال جاری برگزار خواهد شد.
بر همین اساس حذف مرحله منطقه ای و حذف رقابت در مرحله ی پایانی هفدهمین جشنواره بین المللی از جمله تغییرهای اساسی این جشنواره نسبت به دوره های گذشته به شمار می رود.
همچنین برگزاری جشن قصه گویی در مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور، یکسان سازی برنامه های قصه گویی سازمان، برنامه ریزی و اجرای جشنواره از مبدا اصلی یعنی مراکز فرهنگی هنری و پس از آن به صورت استانی، تقدیر از قصه گویان کتابخانه ای و شرکت قصه گویانی که برای کودکان با نیازهای ویژه قصه گویی می کنند از جمله رویکردهای این دوره از جشنواره است.
بر همین اساس قصه های شرکت کنندگان در جشنواره هم چون سال های گذشته در 3 بخش «قصه گویان کانونی» شامل مربیان فرهنگی، هنری، ادبی، قصه گویان مراکز فراگیر و تمامی همکاران شاغل در کانون، «قصه گویان آزاد» شامل عموم شرکت کنندگان با شرایط سنی بالای 19 سال و «قصه گویان بین الملل» قصه گویان متقاضی از دیگر کشورها، مورد ارزیابی و داوری قرار می گیرد.
 بر اساس این خبر، با توجه به آزاد بودن موضوع جشنواره، قصه گویان می توانند قصه هایی با درون مایه آموزشی، تربیتی با گرایش های مذهبی، علمی، تاریخی، اجتماعی با شیوه های مناسب ارایه کنند.
گفتنی است زمان ارسال لوح فشرده و مستندهای مربوط به قصه گویان برگزیده استانی به دبیرخانه تا 31 شهریور، ارزیابی ستاد در بخش های متعدد و بین الملل مهر و آبان، اعلام اسامی برگزیدگان آذر ماه و برگزاری مرحله بین المللی هفدمین جشنواره قصه گویی زمستان سال 93 تعیین شده است. 
برای مشاهده شیوه نامه کامل این جشنواره اینجا کلیک کنید.

منبع:
کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :