ارسال به دوستان
کد خبر : 56570
تاریخ انتشار : 7 مرداد 1393 20:20

نمایش 2 پویانمایی کانون در جشنواره فیلم لاگو ایتالیا

دو پویانمایی «روباهی که به دنبال صدا رفت» و «بزغاله های ابری» از تولیدات امور سینمایی کانون در بخش مسابقه و یونیسف دهمین جشنواره بین المللی فیلم لاگو ایتالیا به نمایش در آمد


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، فیلم «روباهی که به دنبال صدا رفت» به کارگردانی فاطمه گودرزی و«بزغاله های ابری» به کارگردانی حمید کریمیان در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید  شده و تاکنون در جشنواره های بسیاری حضور داشته و موفقیت هایی نیز کسب کرده است.
بر اساس این گزارش در این دوره از جشنواره بین المللی فیلم لاگو که طی روزهای 27 تیر تا 4 مرداد برگزار شد، هشت فیلم پویانمایی «انیمیشن» کوتاه از تولیدات سال های 2012 تا 2014 امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشت که از این میان «بزغاله های ابری» و «روباهی که به دنبال صدا رفت»در بخش های مسابقه و یونیسف برای کودکان پذیرفته و به نمایش در آمد.
جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه، مستند و فیلم نامه نویسی لاگو از سال 2005 هر سال در دهکده «ریوان لاگو» در نزدیکی شهر ونیز کشور ایتالیا در دو بخش مسابقه ا ی فیلم ها و فیلم نامه ها برگزار می شود.
هم چنین برپایی کارگاه های تبادل هنرهای معاصر نوجوانان از برنامه های جنبی این جشنواره است که در آن ایده ها و شیوه های جدید هنری و هنرمندان مستعد و جوان  شناسایی و مورد حمایت قرار می گیرند.
گفتنی است پویانمایی 10 دقیقه ای «روباهی که به دنبال صدا رفت» بیست و پنجمین حضور بین المللی خود را در این جشنواره تجربه کرد و فیلم«بزغاله های ابری» نیز برای دومین بار در جشنواره های بین المللی حضور یافت.

منبع: کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :