ارسال به دوستان
کد خبر : 9702
تاریخ انتشار : 11 تیر 1391 11:13

موفقترين كودك نويسنده دنيا و خردسالترين واقف جهان باز هم درخشید

موفقترين كودك نويسنده دنيا و خردسالترين واقف جهان باز هم درخشید

مليكا گلي با انتشار 18 جلد كتاب در 12 سالگي و برگزيده شدن در بيش از 22 جشنواره و همايش، جدیدترین آثار خود را نیز منتشر کرد.

کودک خراسانی پس از ثبت رکورد‌های ملی، و کسب عنوان موفق‌ترین نویسنده کودک دنیا و خردسال‌ترین واقف جهان پنج جلد از سری رمان‌های طنز «فکرهای بکر من خنگالو» را همزمان با اعیاد شعبانیه توسط موسسه فرهنگی، هنری وانتشاراتی ضریح آفتاب منتشر کرد.

به گزارش ایلنا از مشهد، ملیکا گلی با کارنامه انتشار۱۸ جلد کتاب در پایان۱۲ سالگی و برگزیده شدن در بیش از ۲۲ جشنواره و همایش، ۵ جلد از سری رمان‌های طنزش با عنوان «فکرهای بکر من خنگالو» را منتشر و در اختیار علاقمندان به کتاب قرار داد.

این رمان‌ها، مجموعه خاطرات طنز ملیکا گلی از دوران کودکی‌اش در خانه و مدرسه است که غالبا، پیش از این در رادیو بین المللی صدای آشنای ۱ و۲ برای ایرانیان خارج کشور (قصه‌های ملیکا) به صورت زنده (رادیویی) اجرا شده است.

وی ۲۰ درصد از حق التالیف این سری از رمان‌هایش را هم، به منظور گسترش فرهنگ کتابخوانی در مناطق محروم، اختصاص داده است که هفته گذشته نیز رتبه اول داستان نویسی پایهٔ تحصیلی خودش را در پرسش مهر خراسان رضوی را بدست آورد.

ملیکا گلی در بیست و پنجم اسفند ماه ۱۳۷۷ در شهر مشهد متولد شده است هدف زندگی‌اش را مفید بودن برای جامعه بشریت، تلاش برای گسترش صلح و آشتی بین آدم‌ها، از سویی و کسب نوبل ادبیات و تغییر نگاه بزرگسالان به دنیای کودکان اعلام کرده است.

وی در بهمن ماه ۱۳۸۸ حق التالیف و حق الترجمه ۱۴ کتابش را برای کشف و شکوفایی استعدادهای کودکان نیازمند و بی‌سرپرست در ایران و البته سراسر جهان وقف کرد.

 

منبع: ایلنا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :